Polscy jubilerzy na szczycie w Bombaju

15 listopada w Bombaju rozpocznie się międzynarodowy szczyt, na którym obecni będą sprzedawcy oraz hurtownicy wyrobów jubilerskich m.in. z Polski. Pierwszy tego rodzaju szczyt odbył się w 2009 roku i natychmiast stał się jednym z najważniejszych spotkań biznesowych tego typu.

Wśród zaproszonych przez indyjskich producentów biżuterii, znaleźli się również handlarze z Francji, Niemiec oraz Europy Wschodniej.

Strona indyjska liczy na pozyskanie kontrahentów skłonnych do sprzedaży ich produktów na rynku europejskim. Natomiast europejscy sprzedawcy mają nadzieję zawrzeć atrakcyjne umowy z indyjskimi fabrykami, które słyną z dużej produkcji i niskich cen hurtowych.

Podczas szczytu, dojdzie do serii spotkań pomiędzy 20 czołowymi sieciami jubilerskimi z Europy a 15 indyjskimi producentami biżuterii. W tym roku po raz pierwszy w spotkaniach wezmą udział również hurtownicy.

Organizatorzy szczytu podkreślają, że pozwala on zacieśnić więzi między sprzedawcami z Europy a producentami z Indii, a przez to umożliwia ekspansję indyjskich wyrobów na Stary Kontynent.