Polscy jubilerzy na szczycie w Bombaju

15 listopada w Bombaju rozpocznie się międzynarodowy szczyt, na którym obecni będą sprzedawcy oraz hurtownicy wyrobów jubilerskich m.in. z Polski. Pierwszy tego rodzaju szczyt odbył się w 2009 roku i natychmiast stał się jednym z najważniejszych spotkań biznesowych tego typu.

Wśród zaproszonych przez indyjskich producentów biżuterii, znaleźli się również handlarze z Francji, Niemiec oraz Europy Wschodniej.

Czytaj więcej

Japończycy stworzyli okrągły diament

Kolejny raz Japończycy zachwycają świat swoją precyzją - tym razem w branży jubilerskiej. Naukowcom z Kraju Kwitnącej Wiśni udało się bowiem stworzyć idealnie kulisty, cztero-karatowy diament o średnicy 7,5mm.

Prace nad sztucznie wyprodukowanym diamentem prowadzono w państwowym Centrum Badań nad Geodynamiką.

Czytaj więcej

110-karatowy diament na aukcji

Dom aukcyjny "Sotheby's" w Genewie wydał oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że w przyszłym miesiącu zostanie wystawiony na aukcję 110-karatowy, żółty diament. Jest to jeden z najbardziej imponujących diamentów, które były licytowane w ostatnich latach.

Wyjątkowy diament został odrykty w zeszłym roku w Afryce Południowej. Był cięty i szlifowany przez Cora International, który jest jednym z wiodących światowych producentów diamentów.

Czytaj więcej

Biżuteria Elizabeth Taylor na sprzedaż

Elizabeth Taylor, słynna hollywodzka gwiazda filmowa, odeszła od nas w marcu tego roku. W grudniu, zaledwie dziewięć miesięcy po śmierci, zostanie wystawiona na aukcję jej biżuteria.

Nie jest tajemnicą, że Elizabeth była miłośniczką biżuterii. W ciągu swojego życia kolekcjonowała drogocenne kamienie i ozdoby. Na licytację trafi ich 269. Są wśród nich pierścionki z brylantami, naszyjniki, kolczyki czy broszki.

Czytaj więcej